Birçok insan tarafından tercih edilen müzik platformlarından biri olan Spotify, bazı pazarlara girerek token özellikli çalma listelerini deneyimleyip Web3 çalışmalarına ağırlık vermeye hazırlanıyor.

Spotify, artık Web3 alanında

Web3 oyun ekosistemi Overlord, geçtiğimiz gün Spotify ile ortaklığının başladığını duyurdu. Overlord’un token özellikli topluluk küratörlüğündeki çalma listesine artık Spotify’da Creepz NFT’lerini tutanların Web3 cüzdanları aracılığıyla erişilebilir olacak. Başlarda, çalma listelerinin kilidini ilk etapta ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan Android kullanıcıları açabilecek. 

Üç aylık pilot programdaki diğer katılımcılar ise Fluf, Moonbirds ve Kingship metaverse toplulukları olarak göze çarptı. Fluf ve Moonbirds, akış hizmetiyle ilgili ortaklıkları hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmasa da Kingship, Twitter’da bir pilot uygulamaya katıldığını doğruladı.  

Bununla birlikte Snoop Dogg, Queen, Missy Eliott, ve Led Zeppelin gibi şarkıcıların hitleri de dahil olmak üzere parça listesinin kilidini açmak için kullanıcının bir Kingship Key Card NFT’ye sahip olması gerekiyor. 

Diğer yandan Spotify, NFT galerilerini müzisyenlerin profillerinde ilk olarak Mayıs 2022 yılında test etmeye başladı. O dönem platform, doğrudan satın alma opsiyonu sunmasa da kullanıcıların, sanatçıların NFT’lerini önizleme yapmasına ve öğeleri satın alabilecekleri OpenSea sayfasına yönlendirilmesine olanak sağlıyordu.

Üstelik, müzik sektörü de kriptonun benimsenmesinde azımsanmayacak bir duruma ulaşmış durumda. Bunlara örnek olarak geçtiğimiz ocak ayında podcast platformu Fountain, podcast dinleyici kitlesi için Bitcoin mikro ödemelerini etkinleştirmek için ”ZEBEDEE” ile bir ortaklık duyurdu. Hatta şubat ayında ise Rihanna’nın hit şarkısı “Bitch Better Have My Money”nin telif hakları 300 NFT’lik bir koleksiyonun parçası olarak gündeme geldi.

WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish