Square şirketinin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre; Şirket Bitcoin için donanım cüzdanı üretme kararı aldı. Twitter’ın da CEO’su Jack Dorsey, şirketin bu kararını ilk olarak 4 Haziran tarihinde açıklamıştı.

Bu projede Bitcoin kullanıcıları, kripto para özel anahtarını kendilerinin kontrol ettiği cüzdanlarda saklayabilecek. Hatta koinleri başka bir partinin kontrolünde de olabilecek.

Square donanım müdürü Jesse Dorogusker; Bu proje ile kullanıcıların Bitcoinlerini kendi başlarına saklamasını yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, cüzdanın mobil kullanımına da öncelik verileceğini açıkladı. Cüzdanın global çapta dağıtımının yapılacağını; koinlerini kendi başlarına saklamak isteyenlere destek olması amacıyla da çoklu-imza (multi-sig) özelliğine sahip olacağını belirtti.

Twitter’ın ve Square’in CEO’su Jack Dorsey; ”geliştirilecek donanım cüzdanında erişilebilirliğin ve güvenliğin bir arada olması gerekiyor” dedi. Cüzdan geliştirmeleri halinde bunu Cash App’e entegre edeceklerini de belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish