Son birkaç gündür Stacks (STX) istikrarlı bir şekilde yükseliş seyrediyor. Çünkü akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamaları Bitcoin blok zincirine getirmeyi amaçlayan bir projeye sahip.

STX koin, iki gün önce 1.38 dolardan işlem görürken bugün %88’lik bir artış göstererek 2.6 doların üzerine çıktı. Söz konusu bu hızlı fiyat artışının temelinde ise NFT olduğu düşünüyor.

Stacks’te ise yeni NFT koleksiyonları ortaya çıktı. Stacks, akıllı kontratları çalıştırabilen ve tüm işlemleri toplayıp Bitcoin’e yerleştiren bir blok zinciri projesi.

Stacks’teki NFT projeleri, önemli bir ilgi görüyor. Bu haftanın başlarında Bitcoin Birds koleksiyonu kısa sürede tükenirken yenileri de ardı ardına geliyor. NFT’lere olan talep, STX’ye olan talebi de doğrudan artırıyor. Bu da bir fiyat artışını beraberinde getiriyor.

Stacks’teki Bitcoin Bird koleksiyonunun ise ayrı bir hikayesi olduğu için bir saatten kısa sürede tükendi. Elle çizilmiş, 400 piksel sanatı kuşundan oluşuyor ve her biri yaklaşık 26.6 dolara satıldı. Daha sonra StacksArt üzerinde listelenen NFT’lerin fiyatı ise 1800 doları geride bıraktı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish