Standard Chartered şirketi, İngiltere ve Avrupa’daki kurumsal firmalara hizmet vermeyi hedefleyen kripto para değişim platformu kurmayı planlıyor.

Şirketin bu hamlesi SC Ventures ve BC Technology Group tarafından desteklenecek. SC Ventures şirketi, inovasyon kolu olan SC Ventures; diğeri de Hong Kong merkezli kripto para borsası OSL’nin sahibi BC Technology Group. OSL, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından tanınan ilk kripto para borsasıdır. Banka, söz konusu yeni platformun Avrupa’daki kurumsal yatırımcılara odaklandığını söyledi. Başta bitcoin ve ethereum olmak üzere tüm dijital varlıklar ile yatırım yapanları; kurumsal şirketlerle birleştirme hedefinde olduğunu açıkladı.

Standart Chartered’in dünya çapında en büyük rakibi olarak HSBC bankası gösteriliyor. Geçtiğimiz günlerde de HSBC CEO’su kripto para platformu kurma ya da müşterilere dijital varlıkları yatırım aracı olarak sunmayı kesinlikle düşünmediklerini açıklamıştı. Rakibinin aksine Standard Chartered ’ın bu hamlesi çok dikkat çekti.

Bankanın yöneticisi Alex Manson ise kurumun bu önemli adımıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Dijital varlıkların hayatımızda bundan sonra hep olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle  kurumsal şirketler ileride bu alanı benimseyerek yatırım yapacaktır.” açıklamasını yaptı.

Bizi Telegram’dan takip Edin!

tr_TRTurkish