Popüler kahve şirketi Starbucks‘ın Web3 ödül programını yaymak amacıyla haziran ayında Odyssey ödül programının üyeleri için NFT airdrop’u yapmayı planladığını duyurdu.

Ünlü kahve zinciri Starbucks, Web3 ödül programının beta sürümü halinde olan ve şu anda sadece belirli kişilere açık olan Odyssey ödül programının üyeleri için bir NFT airdrop hazırlıyor. Program Eylül 2022’de beta olarak başlatılmıştı. Şimdilik sadece belirli sayıda kişiye açık olmaya devam ediyor.

Odyssey airdrop’u için neler gerekli?

Airdrop’un sadece ABD’de ikamet edenler için geçerli olduğu söylenirken her katılımcının bir Starbucks ödül üyesi olması ve şirketin bekleme listesindeki Web3 ödül platformu Starbucks Odyssey’ye kaydolması gerekiyor.

Bir katılımcının Odyssey üyesi olduğu sürece iki “yolculuk” gerçekleştirme ve sınırlı sayıda tek bir NFT ‘pul’una sahip olma şartını yerine getirmesi zorunlu.

Yolculuklar, kullanıcıların ödül puanlarıyla gömülü ‘pul’lar kazanmak için tamamlayabileceği görevler arasında. Yolculuklardan biri örneğin, farklı bir Starbucks mağazasına gitmek veya yeni bir içecek denemek olabiliyor.

Belirtilen tarihe kadar tüm bu niteliklere sahip olan kullanıcılar, airdrop için uygun olacaklar. Şartlarda ayrıca “Seçtiğiniz bir pulun size verileceği garanti edilmiyor. Starbucks’ın kendi takdirine bağlı olarak belirlediği bir pul alacaksınız” deniyor.

Starbucks, NFT’ye ağırlık verdi mi?

Starbucks, dijital mülkiyet dünyasına fazlasıyla ilgi gösteriyor. Şirket geçen ay, “First Store” NFT’lerini piyasaya sürmüştü. Bu koleksiyonun birçok parçası, 1971 yılında downtown Seattle’da açılan ilk Starbucks mağazasını tasvir ediyordu.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.
tr_TRTurkish