Yönetimi altında 3.9 trilyon dolar değerinde varlık bulunduran State Street; kripto para sahibi olan özel fon müşterilerine kapsamlı hizmetler sunabilmek için Lukka ile anlaştı.

2014’ten beri borsalara, işlem masalarına, muhasebe ofislerine hizmet veren Lukka ile çalışan banka; kripto para veya daha farklı bir dijital varlık kullanan özel fon müşterilerine; mutabakat bildirim gibi süreçlerde destek vereceğini açıkladı.

Banka, geleneksel yatırım portföylerinde kripto paralara da yer veren müşterilerine hizmet sunmak için Lukka’nın orta ve arka ofis yönetimini geliştiren kripto para ve blockchain odaklı çözümleri kullanacak.

Kripto para ve dijital varlık ekosisteminde çalışmalarını 2021’de State Street Digital ile hızlandıran banka; New York merkezli Lukka’ya geçen yılın sonunda yatırım yapmıştı.

Financial Times’ın haberine göre State Street; bu adımı ile Pure Digital adlı yeni bir kripto para ticaret platformunu destekleyen altı dev bankadan biri oldu. Bankalardan birisi BNY Mellon olduğu bilinirken, diğerlerinin ismi henüz bilinmiyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish