Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak, kripto para yatırımcısı olmasa da Bitcoin hakkında görüşlerini açıkladı. 

Latin Amerika’da düzenlenen, Talent Land Digital 2021 teknoloji ve inovasyon etkinliğinde Bitcoin’in mucize bir teknoloji olduğunu ve eşsiz matematik formülüne sahip olduğunu belirtti.

Latin Amerika yerel haber ajansı olan El Sol de México’nun perşembe günü yayımladığı habere göre; Apple’ın kurucu ortağı Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu söyledi. BTC bloklarının çözümlemesinin, altın madenciliğinden çok daha kolay olduğunu belirtti. Wozniak; “Altının arzı sınırlı ve onu çıkarmak için büyük efor sarf etmeniz gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Sektörün önde gelen isimleri ve analistler; altının ve Bitcoin’in arzı sınırlı olduğu ve piyasa değerlerini koruduğu için Bitcoin’e dijital altın ismini verdi. Altın, fiziksel arz olarak ayrıca çıkarma zorluğu ile sınırlı iken Bitcoin; madenciliği kaynak koduyla 21 milyon adet ile sınırlıdır. Şöyle ki; 2140 yılında daha fazla Bitcoin madenciliği yapmak için Bitcoin olmayacak.

Wozniak, Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’i yeni altın olarak nitelendirmenin; kesinlikle doğru bir karar olduğunu şu sözlerle ifade etti; “Bu çok doğru, BTC çok daha erişilebilir yeni nesil bir altın olacak. Sonuçta cebinizde altın taşımaktansa, BTC taşımak çok daha kolay.”

Haziran 2018’de Wozniak; “Kripto paralar arasından sadece BTC dijital altın olabilir.” demişti. Bugün ise, Bitcoin’in dünyanın tek para birimi olarak yükseleceğini söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish