Üç yıl önce Bitcoin desteğini sonlandıran Stripe, şimdi ödemeler için kripto para ödemelerini kabul edebileceğini açıkladı.

Stripe şirketinin kurucu ortağı John Collison geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; şirketin gelecekte ödeme yöntemi olarak kripto para birimini kabul etmeyi düşündüklerini söyledi. San Fransisco merkezli ödeme şirketi Stripe; platformlarının kripto kullanımı desteklemeye yardımcı olmak için Bitcoin ve kripto ekibi kuracağını açıklamıştı. Şimdi ise kabul edebileceğini belirtti.

Daha önce şirket, volatilite ve günlük işlemlerin yapılmasındaki verimlilik eksikliği nedeniyle 2018 yılında Bitcoin ödemelerine verilen desteği sona erdirmişti.

Stripe’ın tekrar kripto desteği sunup sunmayacağı sorulara ise Collison; “Henüz bilmiyoruz ama bunu yapmamız imkansız değil, kripto varlıklar birçok farklı insan için çok farklı şeyler ifade ediyor” şeklinde cevapladı.

Collison, Solana gibi işlemleri hızlandırmayı ve daha düşük maliyetle işlem amaçlayan Katman 2 sistemleri gibi potansiyeline sahip dijital varlıklarda bir dizi yeniliğin ortaya çıktığını söyledi.

2009 yılında kurulan Stripe, kısa sürede ABD’deki en büyük özel fintech şirketi oldu. Şirketin en son değeri 95 milyar dolar ve Google, Amazon, Uber gibi şirketlerin ödemelerini gerçekleştiren şirket; son dönemde  finans alanında kredi ve vergi yönetimi gibi pek çok başka alanlara girmiştir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish