Ocak ayında ülkede yerel bir borsa kurma amacıyla Binance ile ortaklık kuran Taylandlı enerji şirketi Gulf Energy; borsanın ABD’deki kolu olan Binance US ve BNB token’a da yatırım yaptığını açıkladı.  Dev enerji şirketi, dijital altyapı ve diğer dijital varlık fırsatlarını değerlendirmek için bu yatırımı yaptığını ifade ederken konuyla ilgili herhangi bir rakam açıklanmadı.

Tayland’ın üçüncü büyük enerji şirketi Gulf Energy, Binance ile olan ortaklığını ileri bir seviyeye taşıdı. Ocak ayında, Tayland’da yerel bir borsa kurma amacıyla Binance ile ortaklık kuran Gulf Energy, şimdi ise borsanın ABD’deki kolu olan Binance.US’e yatırım yaptı.

Yatırım, şirketin bünyesindeki bir alt firma vasıtasıyla yapıldı. Ayrıca BNB token’ın yanı sıra Binance’in ülkedeki operatörlerinden olan BAM Trading Hizmetleri adlı şirketin ihraç ettiği hisseleri de içeriyor.

BNB Bilgisi Verilmedi

Gulf Energy’nin Tayland Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı bildirime göre, BNB alımlarını şirketin alt kolu olan Gulf International Investment Limited firması yaptı. Firma ne kadar BNB token alındığıyla ilgili bilgi vermedi.

Gulf Energy, yatırımla ilgili yaptığı açıklamada ise; hamlenin şirketin dijital teknoloji altyapısı konusunda lider olma hedefleri doğrultusunda yapıldığını ve gelecekte değer kazanacak dijital varlık odaklı işlerde yeni fırsatlar görüldüğü belirtildi.

Binance ile Üst Üste Anlaşma Yaptılar

Taylandlı şirketin bir başka alt firması da Ocak ayında Binance ile bir başka işbirliği anlaşması yapmıştı. Böylece Tayland’da kurulacak bir kripto para borsasının adımları atılmıştı. Bu anlaşmanın da 2022’nin ikinci çeyreği itibariyle tamamlanması bekleniyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish