HTC, Metaverse’e odaklandığı bir Android telefon çıkarmaya hazırlanıyor.

Popüler telefon ve tablet üreticisi HTC Android pazarında yıllarca süren durgunluğun ardından geri dönüyor. Yeni bir rapora göre HTC, Nisan ayında Metaverse‘e odaklanan üst düzey bir Android akıllı telefon duyuracak.

HTC, son yıllarda Android pazarından tamamen ayrılmamış olsa da, şirketin çabaları büyük ölçüde bütçe pazarına odaklıydı. Ancak HTC bu sefer yeni tanıtacağı Android cihazının odak noktasında Metaverse‘e yer verecek. Bununla birlikte HTC’nin yeni çıkaracağı telefonun, AR ve VR uygulamaları için tasarlanacağı da belirtildi. Bu ayrıntıların ötesinde cihazla ilgili başka bir özelliğe değinilmedi.

HTC, geçtiğimiz yılın Ekim ayında Vive Flow VR kulaklığını duyurmuştu. Şirket tarafından bu konuda herhangi bir açıklama yapmasa da, bu yeni akıllı telefonun, HTC’nin Vive Flow VR kulaklığı veya daha yeni bir sürümle bir bağlantısı olması muhtemel görünüyor. Ayrıca, açık kaynaklı bir Metaverse platformu olan Vivevers’in de duyurusunu yaptı.

Ayrıca şirket, 2018’de kripto para birimine odaklanan blockchain için optimize edilmiş bir akıllı telefon  olan HTC Exodus’un tanıtımını yapmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish