Terra ekosistemi çok tartışılan ancak dün topluluk tarafından kabul edilen yeni zincirine yarın itibariyle geçerken, LUNA airdrop detayları da açıklandı. 

Yeni Terra zincirinin dün kabul edilmesinden sonra yarın (27 Mayıs) itibariyle sistem çalışmaya başlayacak. Öte yandan 1623 numaralı teklifin kabul edilmesiyle beraber de LUNA airdrop’una başlanacak.

Yeni zincirin başlamasıyla birlikte LUNC, USTC ve aUST tutan bazı kullanıcılara da LUNA airdrop’u yapılacak. Yeni zincirin kendi token’ı olan LUNA’dan kimin ne kadar alacağı ise kullanıcıların hangi token’a, hangi zaman diliminde, ne kadar sahip olduklarına göre değişecek.

Sistemin aldığı ekran görüntüleri “Saldırı öncesi” ve “Saldırı sonrası” olmak üzere ikiye ayrılıyor. 7 Mayıs günü TSİ 17:59:37’de “Saldırı öncesi”, 26 Mayıs TSİ 22:59:51’de ise “Saldırı sonrası” ekran görüntüleri alınıyor. Yani bugün belirtilen saate kadar alınacak LUNA’lardan bile airdrop elde edenler olabilir.

“Saldırı öncesi”nde elinizde LUNA varsa ve bunlar stake türevlerinde yer alıyorsa airdrop’tan yararlanabileceksiniz. Ayrıca Anchor’da kilitli olan 500 binden az aUST’niz de bulunuyorsa yine airdrop hakkınız bulunuyor.

“Saldırı sonrası”nda stake türevlerine LUNA kilitlediyseniz ya da LUNA aldıysanız, ya da UST sahibi olduysanız yine LUNA 2.0 airdrop’unu alabileceksiniz.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish