Kripto para sektöründe yaşanan krizin en büyük sorumlularından biri olarak gösterilen Terraform Labs ekibi ve CEO Do Kwon; Terra 2.0 için yeni bir UST üzerinde çalışıyor.

Aktarılan bilgilere göre Terraform Labs ekibi tamamen hezimetle sonuçlanan UST ve Terra 1.0 macerasından sonra şimdi benzer bir durumu Terra 2.0 için de denemek istiyor.

Kısa süre önce hayata geçirilen Terra 2.0 ağında şu an için herhangi bir büyük sorun yaşanmadı.Fakat Do Kwon‘un daha önceki ağda yaşananlar için hala yargılanmasını bekleyenler ve ağa güvenmeyenler de var. 

Watcher.Guru tarafından aktarılan bilgilere göre ekip şimdiden bir stablecoin üzerinde çalışmaya başladı. Bu stablecoinin aynı daha önceki UST gibi algoritmik tabanlı olup olmadığı bilinmiyor. Buna karşın yeni bir UST’nin piyasaya sürülmesi için nasıl bir denge kurulacağı merak edilmekte.

Direkt olarak rezerv teminatlı olarak yapılması için Do Kwon’un ciddi miktarda rezerv aktarması gerekiyor. Fakat Terra 1.0’in çöküşü sırasında bütün rezervler harcandı ve sıfırın görüldü. Do Kwon ise henüz bunun hakkında net bir açıklama yapmadı ve topluluk bunu merakla bekliyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish