Tether, şantaja uğradıklarına dair kamu açıklaması yaptı. Kimliği belirsiz kişi şirketten 500 bitcoin istiyor.

Sosyal medyada yayılmaya başlamış bazı belgeler hakkında Tether açıklama yaptı. Tether’a ait olduğu iddia edilen belgelerin sahte olduğu belirtildi. Bahsi geçen bu belgeler, Tether ile şirketin Bahamalar’da bulunan bankası Deltec Bank arasındaki e-posta görüşmeleri oluştuğu iddia ediliyor.

Sızdırılan sözde e-postaların, 2020 yılına ait olduğu söyleniyor. Tether ve Deltec Bank arasındaki bu e-posta ile gerçekleşen iletişimin, şirketin işleyişine dair birçok bilgiyi açığa çıkardığı iddia ediliyor. Bu e-postaların birisinde, USDT’nin Amerikan doları ile birebir olacak şekilde desteklenmediğine dair bilgiler bulunuyor.

Yönetim ise sızdırıldığı iddia edilen belgelerin sahte olduğunu açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamada bu belgelerin yayıldığı sıralarda şantaj mesajı aldıkları bilgisine de yer verdi. Şantajı yapan kişi/ler, şirketten 500 BTC istedi ve ödeme yapılmadığı takdirde bitcoin ekosistemine zarar vereceklerini açıkladılar. Şirket, tehditlere boyun eğmeyeceklerini belirtti. Geçtiğimiz hafta Tether ve Bitfinex arasındaki davada taraflar uzlaşmaya varmıştı. Bu sebeple şirketin yine uzlaşmaya varacağı düşünülebilir. Öte yandan konunun yargıya taşındığı bildirildi.

tr_TRTurkish