Yerli kripto para borsası olan Thodex, gelen ortaklık tekliflerini kabul ettiklerini bu sebeple bir devir sürecinin olacağını duyurdu.

Thodex, 19 Nisan’da “yatırım güvenliği, kaliteli hizmet ve üstün kullanıcı deneyimi” ilkelerine değinerek dogecoin işlemlerinin askıya alındığını açıklamıştı. Ertesi gün saat 20:00’de bakım çalışması yaparak 6 saatliğine işlemlerini durdurdu.

Bütün bu olaylar ise sosyal medyadaki bir kullanıcının Twitter üzerinden paylaşım yapmasıyla başladı. Thodex ve LocksmithCrypto etiketleyerek şikayetini belirten Twitter kullanıcısı, 3 gündür başka borsalara dogecoin transferi yapamadığını açıkladı.

Bunun üzerine başka kullanıcılar da bitcoin ve kripto para transferi yapamadıklarından bahsetti. Sosyal medyada ise Thodex’in battığına ilişkin bir panik havası oluştu. Çok geçmeden şirket açıklamada bulunarak olayın iç yüzünü ortaya koydu. Thodex, gelen ortaklık tekliflerini kabul ettiklerini ve bir güncelleme olduğunu açıkladı. Bununla birlikte borsadaki işlemlerin durdurulması gerektiğini ve bu sürecin 4-5 iş günü süreceğini belirtti.

tr_TRTurkish