THODEX CEO’su Faruk Fatih Özer, kendisi ve şirketi hakkında yapılan iddiaların mesnetsiz olduğunu söyledi. Bunun bir karalama kampanyası haline geldiğini ve birkaç gün içerisinde Türkiye’ye döneceğini belirtti.

.

Sosyal medyada yapılan açıklamadan sonra şirket, yurt içinde ve yurt dışında birçok yatırımcının dikkatini çekti. Uluslararası düzeyde ortaklık teklifleri aldı ve bunun ardından çorap söküğü gibi her şey ardı ardına geldi. Söylentilere göre yaklaşık 3 aydır ortaklık görüşmeleri sürdürülmektedir. Mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma oldu. Bu durum ise geçen hafta fark edildi. Bunun sebep ve kaynaklarının ne olduğunu tespit etmek için de Thodex, geçici süre işleme kapatıldı.

On binlerce kullanıcısı olan THODEX’in işlemleri durdurma kararı büyük tepki gördü. Özer, borsaya yönelik siber saldırıların devam ettiğini belirtti. Bazı yatırımcılarının doğru verilerine ulaşılamadığını ve bu araştırma sürecinde; yatırımcıyla görüşmek için 19 Nisan 2021’de yurt dışına çıktığını açıkladı. Ayrıca 391.000 kişiyi yaklaşık 2 milyar dolar zarara uğratarak ortadan kaybolduğu iddialarını reddetti. 

Şirketin yaptığı tespite göre 700.000’e yakın kullanıcının sadece 30.000’e yakın kısmında şüpheli durum söz konusu. Bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedelleri mevcut, bu sebeple hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağı duyuruldu.

Söz konusu 30.000  kullanıcının hesapları netleştikten sonra ödeme yapılacağı ve THODEX’in şirket hayatına devam edeceği açıklanmaktadır.

Özer, yurt dışına çıkmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı; ”Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile iş birliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim.”

tr_TRTurkish