Yerli kripto para borsası Thodex ile ilişkili olduğu ihbar edilen 78 kişinin yakalanması için 8 ilde operasyon düzenlendi.

Birçok kullanıcı, para çekerken sorun yaşadıklarını, paralarını çekemediklerini belirtmişti. 19 Nisan Perşembe günü bir açıklama yayınlayan Thodex; dogecoin işlemlerinde kısa süreli bir bakım çalışması gerçekleştirildiğini, bakımın ardından yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz şekilde yapılabileceğini bildirdi. Daha sonra borsaya hiç erişim sağlanamadı.

Geçen ay kampanya kapsamında 2 milyon dogecoin hediye edeceğini duyuran Thodex, binlerce kişiyi şirketine çekmişti. Bu kampanyanın şartı ise üyelerin 3. seviye kullanıcı hesaplarının olmalarıydı. Ardından birçok kullanıcı paralarını çekemediklerini bildirdi. Şirket 19 Nisan tarihinde bakım aşamasında olduklarını açıkladı ama borsaya erişim bir daha mümkün olmadı.

Hemen ardından gelişen olaylardan sonra İstanbul merkezli 8 ilde operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 78 kişiden 62’si gözaltına alındı. 16 kişi için ise arama çalışmaları hala sürüyor.

tr_TRTurkish