Yerli kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gelişme var. Soruşturmada gözaltına alınan ve borsa çalışanı olan 6 şüpheli, serbest bırakıldı!

Thodex soruşturmasında gözaltına alınan 62 şüpheliden 6’sı serbest bırakıldı. Çalışanlardan biri, borsada kendisinin de parasının kaldığını ve mağdur olduğunu söyledi. AA’nın haberine göre şüphelilerden üniversite öğrencisi olduğu aktarılan ve müşteri hizmetleri danışmanı olarak çalışan şahıs; borsada 15.000 civarında parası olduğunu ve kendisinin de mağdur olduğu söyledi. Thodex’e ilişkin verdikleri ifadeler ise şu şekildeydi.

“Ben de mağdurum. Yönetimden bize gelen talimatlara göre biz de müşterilere cevap veriyorduk. Şirket sahibinin yurt dışına çıkışını haberlerden öğrendim. Benim 13-14 aylık çalışma dönemimde sistem geçici olarak 2-3 saatliğine bakıma alınmıştır. Kullanıcılar son bir haftadır altcoini çekemiyorlardı. Şikayetler geliyordu. Son bakım bilgisi 17:30’da bize bildirildi. Saat 20:00 civarında başlatıldı ve süreç rutin bakım süreci olduğundan şüphelenecek bir durum yoktu.”

Şirkette sosyal medya uzmanı olarak görev alan başka bir çalışan ise; borsada hesabının olduğunu ama içinde 50 liranın bile olmadığını söyledi.

Ayrıca savcılık, soruşturma kapsamında gözaltına alınan bu 6 şahsın serbest bırakılmasına itiraz ederek, Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine gönderdiği yazıda şüpheliler hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkmasını talep etti.

tr_TRTurkish