NFT projesi Cool Cats, popüler haber dergisi TIME ile ekip kurduklarını duyurdu.

Ethereum tabanlı NFT projesi olan Cool Cats; popüler haber dergisi TIME ile bir ekip kurdu. Cool Cats’in medium hesabındaki gönderiye göre; TIME başkanı Keith A. Grossman’ın önerisiyle ortaklık kuruldu. Cool Cats’in eskiden beri destekçisi olan Grossman, Twitter üzerinden “Cool Cats TIME’ın DNA’sında var” şeklinde paylaşım yaptı. Grossman attığı tweet’te TIME’ın 7 Aralık 1981 tarihli sayıda kapakta olan kedi fotoğrafını kullandı.

Ayrıca Grossman, Cool Cats topluluğunun; pozitif, iyimser ve aile dostu olmasının iş birliği sağlamasında büyük rol oynadığını söyledi.

Cool Cats ile TIME dergisi ortaklığında sınırlı sayıda NFT veya bir koleksiyon gerçekleşecek. TIME dergisinde 4 farklı kedi içeren NFT’ler oluşturuldu. Her karakterden 100 adet yapılacak. Yani 400 adet NFT’lik bir koleksiyon oluşturulacak.

Herkesin katılabildiği yarışmada ortaklar, en iyi 8 meme’i seçecek ve kazananlara 400 non-fungible token koleksiyonundan bir tane NFT verilecek. Kalan 392 NFT ise, Cool Cat sahiplerine çekiliş yapılarak dağıtılacak. Yarışma 13 Ağustos – 20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

TIME dergisinın Cool Cats ile olan iş birliği; NFT dünyasındaki ilk hamlesi değil. Mart ayında, non-fungible token olarak toplam üç özel baskı kapağını açık artırmaya çıkarmıştı. TIME’ın 8 Nisan 1966’da yayınlanan “Tanrı Öldü mü?” dergisi tarih boyunca yalnızca metin içeren ilk kapağıydı. Ayrıca TIME, abonelikler için kripto para kabul ettiğini de açıklamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish