‘The Tinder Swindler’ adlı Netflix belgeseline konu olan Simon Leviev, bir röportajı sırasında tüm servetini Bitcoin ile kazandığını ifade etti.

The Tinder Swindler (Tinder Avcısı) bir Netflix Belgeseli olup son dönemde popüler hale geldi. Belgeselde hayatı anlatılan Simon Leviev kripto paralara ilişkin yaptığı son açıklama ile de oldukça ses getirdi.

Leviev açıklamasında; 2011 yılında Bitcoin aldığını bu sebeple çok para kazandığını ve kimseyi dolandırmadığını dile getirdi.

Leviev’in Bitcoin Yatırımı

Simon Leviev, Tinder Avcısı belgeselinin bir kaç hafta önce Netflix’te viral olmasıyla büyük bir ün kazandı. Netflix belgeselinde anlatılanlara göre Leviev; Tinder uygulaması aracılığı ile kadınlarla tanışıyor. Onları etkilemek için lüks mekanlardan ve araçlardan faydalanıyor, etkiledikten sonra ise kadınlardan borç para istemeye başlıyor.

Medyada yansıtılanın aksine Leviev iddiaları yalanlıyor. Yakın tarihli bir röportajda Leviev daha basit bir yöntemle zengin olduğunu iddia etti. 

Gerçek adı Shimon Hayut olan Simon Leviev, Inside Edition’a verdiği bir röportajda;  10 yıldan fazla bir süre önce Bitcoin satın aldığını belirterek BTC yatırımı ile zengin olan bir girişimci olduğunu ifade etti.

Simon Leviev, Tinder Avcısı belgeselinin ardından hayatı hakkında konuşmayı reddetmişti. Yaptığı ilk röportajda ise kendisini dolandırıcılıkla suçlayan kadınların gerçekleri yanlış yansıttığını vurguladı.

Leviev konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

“Ben yasal bir iş adamıyım. Bilirsiniz, 2011’de Bitcoin aldım, o zamanlar hiçbir değeri yoktu, şimdi ise ne kadar değerli olduğunu söylememe gerek yok. Ben sahtekar değilim ve sahte değilim… İnsanlar beni tanımıyor, bu yüzden beni yargılayamazlar. Ben dünyanın en büyük beyefendisiyim.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish