“TRA Token Kullanıma Açılıyor”

Trabzonspor token çıkarmaya başlıyor. KAP’a yapılan açıklamada, Socios ortaklığında TRA isimli token üretileceği belirtildi.  Kulüp tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan resmî açıklamada, token kısaltılmasının “TRA” olmasına karar verildiği ifade edildi.

27 Ağustos tarihinde KAP resmî sitesinde yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Şirketimiz ile Socios Services Limited şirketi arasında, taraftar token ihracı konusunda bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam beş yıllık bir anlaşma yapılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre, dijital dünyadaki tüm yatırımcılara ve taraftarlarımıza sunulmak üzere toplam 10 milyon adet Trabzonspor taraftar token ihracı yapılacaktır. TRA kısaltma kodu ile dünyanın en büyük kripto para borsalarında işlem görecek olan “TRA Token” ların arz başlangıç fiyatı 8 TL olarak belirlenmiştir.” ifadeleri yer aldı

Dünyaca ünlü kulüplerin kripto para birimleri çıkarıldı

Köklü spor kulüpleri kripto para birimleri çıkarıyor. Galatarasay kulübü taraftar tokeni “GAL” geliştirmişti.  İspanyol futbol devi FC Barcelona spor temalı tokeni çıkardığı duyurulmuştu. Spor taraftar tokenleri üreten Socios Şubat ayı içerisinde entegre üyelik ve blockchain tabanlı küresel kimlik özelliği sunan ön ödemeli kartını tanıtmıştı.

Leave a comment

tr_TRTurkish