Geçtiğimiz ay socios.com arayıcılığıyla 8 TL’den ön satışa sunulan Trabzonspor’un kripto parası TRA, Chiliz borsasında neredeyse %50 artış yakaladı.

Dünya genelinde pek çok spor klubü, Socios platformu aracılığıyla kendi kripto paralarını piyasa sürüyor. Chiliz kripto parasının da sahibi olan Socios platformu, spor kulüplerine ait kripto paraları kendi uygulaması üzerinden piyasa taraftarlara açıyor ve bu sayede önemli bir hacmi elinde tutmuş oluyor. 

Türkiye’de daha önce Galatasaray’ın kripto parası GAL Socios üzerinden taraftarlara sunulmuştu. Bugün ise Trabzonspor’un kripto parası olan TRA, Chiliz borsasında işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda ön satışa sunulan TRA 625 bin adet satış yaparak 5 milyon TL ciroya ulaşmıştı. Bugün ise TRA’nın Chiliz borsasında 12TL’yi görerek en üst seviyeyi yakaladığını düşünülüyor. Uzmanlara göre bu seviyeyi yakalayan yatırımcılar neredeyse %50 kâr elde etmiş oldular.

Socios mobil uygulaması token sahiplerine çeşitli bir takım aktiviteler sunuyor. Kulüp bazı kararlar için anket yapacak ve TRA ile ankete katılarak oy kullanmak mümkün olacak. Bu şekilde taraftarlar kripto paraları ile destekleri kulüplerin yönetimine katkıda bulunabilecek. 

Leave a comment

tr_TRTurkish