Soğuk cüzdan şirketi Trezor kullanıcı verilerinin sızdırıldığı açıklayarak kullanıcılarına önlem alma çağrısı yaptı.

Kripto para donanım cüzdanı sağlayıcısı Trezor; kullanıcılarının uyarısının ardından e-posta oltalama (phishing) saldırısı altında olduklarını açıkladı.

Hackerlar Trezor Kullanıcılarının E-Posta Adreslerini Ele Geçirdi

Trezor kullanıcıları, şüpheli görünen e-postalar almaya başlamasının ardından bu durumu şirkete bildirdi. İşin ilginç yanı ise kullanıcılara gönderilen e-postalarda Trezor sahiplerinin gerçek e-posta adresleri de bulunuyordu.

Saldırganlar, attıkları sahte e-postalarda kullanıcıların verilerinin tehlikede olduğunu, son Trezor güncellemesini yüklemeleri gerektiğini söyleyerek bir indirme linki gönderdiler. Link hackerların Bitcoin ve kripto para sahiplerinin cüzdanlarını ele geçirecek şekilde kodlanmıştı. 

Şirket Saldırıları Araştırıyor

Şirket, kullanıcıların kendilerine ulaşmasının ardından durumu soruşturduklarını ifade etti. Şirketin açıklamasına göre, sorunun kaynağı MailChimp tarafından host edilen bir haber bülteni abonelik sistemiydi. MailChimp’e saldıran hackerlar tarafından kullanıcıların e-posta adreslerinin sızdırıldığı öğrenildi.

Trezor, dolandırıcı olan noreply@trezor.us adresinden gelen hiçbir maili açmamasını istedi. Şirket, kullanıcıların kaçının e-posta adreslerinin sızdırıldığını ise araştırmaya başladı. MailChimp şirketi de yapılan saldırı sonucunda kullanıcı verilerinin sızdırıldığını doğruladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish