“Türkiye’deki Kripto Para Topluluğuna Hayran Kaldım”

Telegram’da canlı olarak soru-cevap etkinliğine katılım sağlayan Tron’un (TRX) kurucusu ve BitTorrent  CEO’su Justin Sun, Türkiye kripto topluluğunun kripto ekosistemine yönelik sorularını yanıtladı.  17 Ağustos tarihinde Telegram’da düzenlenen etkinlikte, Türkiye’de kripto paraya ilgisi olan kişiler Justin Sun’a merak ettikleri bütün soruları yönelttiler.  Canlı yayında kripto topluluğundan gelen soruların kalitesini beğendiğini söyleyen Sun, “Türkiye’deki kripto para topluluğuna hayran kaldım!” ifadesini kullandı. Stabil kripto para ödünç verme (lending) projesi JUST’u anlatan Sun, kullanıcılara yönetim mekanizmaları sunma özelliklerini içeren adil ve merkeziyetsiz bir finansal sistem kurmayı amaçladıklarını dile getirdi. İlk tokenleri USDJ’nin, ABD dolarına 1:1 oranında endeksli stablecoin olduğunu söyleyen Sun, JUST’ın CDP portalı üzerinden TRX teminatı verilerek üretildiğini vurguladı. İkinci token olan JST ise; faizlerin ödenmesi, platformun idamesi, oylama ile yönetime katılma gibi aktiviteler için kullanılacak.

Justin Sun: “Kurumların ilgilerini çekmek için DeFi önemli”

Düzenlenen soru-cevap etkinliğinde, Justin Sun’a toplamda 10 soru yöneltildi. Özellikle dikkat çeken soru ise Twitter’dan geldi “Neden DeFi tabanlı bir proje geliştirmek istediniz?”

Sun, şu cevabı verdi: “Aktif bir finansal altyapı sunmakla kalmayıp, aynı zamanda finansal kurumların ve kredi yatırımcılarının ilgilerini ekosistemimize çekebilmek için DeFi protokolleri değerli.”

DeFi hakkındaki görüşleri sorulduğunda Sun, “Yakın gelecekte, kripto dünyasındaki kullanıcılar en çok DeFi ve stablecoin’lerden faydalanacaklar” cevabını verdi. “DeFi konseptinin, Tron stratejisinin merkezinde olduğunu” ifade eden Sun, DeFi alanına birkaç yıl önce adım attıklarını vurguladı.

“Türkiye, küresel topluluğumuzun en önemli parçalarından biri”

Türkiye’deki kripto para topluluğunun yeni nesil protokolleri benimseme gücünün farkında olduklarını söyleyen Tron kurucusu, “küresel topluluğumuzun en önemli parçalarından biri Türkiye” dedi. “Üyelerimiz oldukça sıcak kanlı. Dlive gibi projeler ve Huobi gibi borsalar da topluluğa yüksek öncelikler tanımakta. Edindiğim tecrübeler sonucunda, Türk topluluğuna hayran kaldım!”

Leave a comment

tr_TRTurkish