Bitcoin’in çok tehlikeli olduğunu iddia eden Trump; “Benim için en büyük olması gereken para her zaman ABD dolarıdır” diyor. Donald Trump’ın eşi Melania Trump ise bu konuda aynı fikirde olmadığını açıkladı. 

ABD’nin eski First Lady’si Melania Trump; Bitcoin’in 13. yaşını kutlardı ve başlangıç bloğunun ekran görüntüsünü paylaştı. Geçtiğimiz haftalarda NFT’sini çıkaran Melania Trump, şimdi de Bitcoin’e desteğini gösterdi. Attığı tweet’de Bitcoin’in 13. yaşını kutlarken şu ifadeleri kullandı;

“Bitcoin’in piyasa değerinin artık 1 trilyon doları aştığı belirtiliyor. Bugün başlangıç bloğunun 13. yıldönümü. Mutlu yıllar #SatoshiNakamoto #MelaniaNFT”

Melania Trump ayrıca paylaşımında “genesis bloğu” olarak adlandırılan ilk bloğun ekran görüntüsünü de paylaştı. 1.8 milyon takipçisi olan Trump’ın söz konusu tweet’i, 10 bine yakın RT alırken 33 binden fazla da beğeni topladı.

Aralık ayında, Melania trump “Melania’s Vision” adlı ilk dijital NFT koleksiyonunu çıkarmıştı. Geçtiğimiz günlerde kendisini destekleyen Fox tv kanalına bağlandı. Bunun üzerine Donald Trump, Bitcoin’in tehlikeli bir varlık olduğunu belirtmişti. Eski ABD başkanı Haziran ayında da Bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendirmişti.

Trump’ın, başkan olduğu dönemde Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e “Bitcoin’in peşini bırakma” dediği iddia edilmişti. İddialar, Beyaz Saray anılarını yazan ABD Ulusal Güvenlik eski danışmanı John Bolton’ın kitabında geçmektedir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish