Coinhares Ventures, Türk Blockchain grişimi olan MenaPay’e yatırım yaptığını duyurdu. Açıklamada anlaşmanın finansal detaylarına yer verilmedi.

CoinShares’ın stratejilerden sorumlu yöneticisi Meltem Demirörs’ün yaptığı açıklamada, “CoinShares’ın Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine odaklanan, 18 ülkede ve bölgede 400 milyon kişiye hizmet veren en büyük dijital finans platformu olma misyonuna sahip MenaPay’e yatırım yaptığını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. MenaPay yatırımı, CoinShares’ın Türk fintek şirketine yaptığı ilk yatırım oldu. Açıklamada şunlara da yer verildi; “MenaPay’in CEO’su Çağla Şenkardeş ile çalıştığımız son birkaç hafta boyunca işi büyütme ve ürün geliştirme üzerine yorulmadan odaklanması ve MenaPay vizyonuna sarsılmaz bir şekilde adanmışlığından etkilendik. Çağla ve MenaPay’i Türkiye pazarı için dijital finans araçları geliştirirken desteklemekten dolayı heyecanlıyız” dedi. MenaPay, MENA bölgesinde kullanılan tümüyle destekli Blockchain tabanlı banka dışı mobil ödeme çözümü ve SuperApp konumunda yer alıyor.

MXC Global, MenaPay ile İş Birliği İçinde

MenaPay’dan farklı bir anlaşma haberi daha geldi. MXC Global ve MenaPay’ın itibari para birimlerinin kullanım durumunu kolaylaştırmak adına stratejik bir iş birliği anlaşması imzalandığı açıklandı. MXC Global’in Türkiye ve İslam dünyasındaki marketlere MenaPay desteğiyle açılmayı planladığı belirtildi. MXC Group Başkan Yardımcısı Henry Wu, “MenaPay ile olan iş birliğimiz, MXC Global’in Türkiye’deki yerel pazarı genişletmesine ve kullanıcılara daha kullanışlı itibari para işlemleri ve diğer birçok hizmeti kolayca sunmasına yardımcı olabilir.” dedi.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, ise “MenaPay’in yeni ürünü olan entegre ödeme sistemimizi dünyanın en itibarlı borsalarından MXC Global ile yaptığımız anlaşma ile bu sektörde ilk defa kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Özellikle ülkemizde ve MENA bölgesinde kullanıcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda, kripto para yerine direkt fiat para birimleri ile borsa hesaplarına hızlı bir şekilde yükleme yapabilmeleri için geliştirdiğimiz sistemi farklı sektörlerde de iş ortaklarımıza sunuyoruz.” dedi.

Entegre ödeme ürününe yeni özellikler ekleyerek kapsamını süreğen bir şekilde genişletmek istediklerini belirten Gül Şenkardeş, kullanıcılar banka transferi ve kredi kartı ile bakiye yükleme alternatifiyle beraber MenaPay QR kod ile de yükleme işlemlerini çok kısa bir zaman içinde kolaylıkla yapabildiklerini ifade etti.

Leave a comment

tr_TRTurkish