AK Parti metaverse üzerinden toplantı yapmaya hazırlanıyor. AKP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri konu hakkında açıklama yaptı.

Sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik ve blokchain teknolojileri ile birlikte; Metaverse platformlarının ön plana çıktığından bahseden İleri; insanların gündelik ve iş hayatlarını dönüştürme potansiyeline sahip dijital mecralar olduğunu da eklemiştir. AKP’nin ise bu teknolojiyi kullanmak adına çalışmaların da devam ettiğini belirtmektedir. AKP iktidarı döneminde kazandırılan eser ve hizmetlerin de metaverse dünyasına taşınacağını belirtti.

İleri, metaverse konusunda AKP’nin atacağı adımlar hakkında konuştu. Ayrıca bu ay yapılacak metaverse toplantısı hakkında bilgilendirdi. AKP MKYK toplantısında vizyon yatırımların bir kaçının daha Metaverse demolarını deneyime sunduklarını belirten İleri; 2022 Ocak ayı toplantısının metaverse dünyasında gerçekleştirileceğini açıkladı.

İleri bu konu hakkında; ‘Türkiye’de yine bir ilke imza atacağız. AKP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı olarak Metaverse çalışmalarını arttıracak ve bu çalışmalarımızı 81 İl teşkilatımız ile ülke geneline yayacağız’ dedi.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish