SEC’nin, Ripple (XRP) şirketine açtığı dava, neredeyse 1 yılı tamamlayacak.10 ay içerisinde ise beklentilerin aksine iki taraf da birbirine üstünlük sağlayamadı ve dava uzadıkça uzadı.

XRP topluluğundan SEC’ye yeni bir hamle geldi. Tüm dünyadan binlerce XRP yatırımcısı; https://bit.ly/xrpsec adresinden kayıt işlemlerini yaparak bu konudaki imza kampanyasına katılabiliyorlar.

Şimdiye kadar kayıt yapan kişi sayısı yaklaşık 42 bin kişi. Bu topluluğun içinde Türkiye de bulunuyor. Toplam 55 ülkeden binlerce yatırımcı belirtilen siteden kayıt yaptırdı.

Ayrıca işlemler için XRPkoin sahibi olmak zorunlu değil hatta katılımcıların %42’sinin ABD dışından. Davayla ilgili zaman zaman önemli bilgiler paylaşan avukat John Deaton ise Twitter adresinden konuyla ilgili görsel paylaştı. Görsel “XRP ordusu, SEC’ye karşı” yazarken, bazı takipçiler ise bu adımın gerçekçi olmadığı eleştirisini yaptılar.

Ripple tarafı davanın başladığı günden beri, sadece şirket değil kripto para topluluğu genel bir müdahale hamlesi olduğu iddia ediyor.

Şimdiye kadar kripto paralar konusunda birçok açıklamada bulunan SEC başkanı Gary Gensler ise davayla ilgili herhangi bir yorum yapmadı. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish