Türkiye’de İlk: Online Blockchain Hızlandırma Programı Başlıyor!

Türkiye’de ilk kez düzenlenen online Blockchain hızlandırma programına başvurular başladı. Blockchain teknolojisinin Türkiye’deki pazar payının büyümesi adına çalışan İstanbul Blockchain Okulu, ülkedeki ilk online “ Blockchain Hızlandırma Programı” başvurularını açıkladı.  Başvurular 27 Temmuz 2020’ye kadar devam edecek.  Program, Blockchain ile enerjiden finansa, insan kaynaklarından güvenli bilgi transferine kadar farklı sektörlerde yenilik sağlayacak girişimlere kapılarına açıyor.  Projenin; Habitat Derneği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansının Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklediği bilgisi verildi.

Peki Kimler Başvuru Yapabilir?

Programa kimlerin başvurması gerektiği konusunda yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Blockchain Hızlandırma Programı’na, henüz çözüm önerisi ya da prototipi olmayan ancak Blockchain alanında yetkin ekibe sahip takımlarla Blockchain teknolojisini kullanarak prototip ya da MVP’sini tamamlamış tüm girişimciler başvurabilir.”

Başvurular, blockchainokulu.net/hizlandirmaprogrami adresinden yapılıyor.

Seçilen takımlarla 8 hafta sürecek hızlandırma programı ile 6 hafta boyunca ihtiyaçlara yönelik online yatay ve dikey mentorluk seansları gerçekleştirilecek. Program sonunda blockchain çözümleri üreten hızlandırma takımları, yatırımcılar ve farklı kurumların katıldığı “Demo Günü” etkinliği düzenlenecek.

Leave a comment

tr_TRTurkish