CoBAC Workspace tarafından gerçekleştirilen sergi 14-22 Ocak tarihleri arasında açılıyor. Türkiye’nin ilk NFT odaklı fiziksel sanat sergilerinden biri olacak ‘NFT.İST:Öte’ adlı sergi sanatseverler ile NFT profesyonellerini bir araya getirecek.


Ocak ayının ikinci haftasında gerçekleşecek serginin teması; Blockchain ve Metaverse teknolojilerinin yarattığı, yakın gelecekte toplumsal ve bireysel yaşamı kökten etkileyecek gündemlere ‘Öte’ sinden bakmak olarak duyuruldu. Ziyaretçiler sergiyi 14 Ocak Cuma günü itibariyle Eminönü CoBAC Workspace binasında ücretsiz olarak ziyaret edebilecek. Metaverse ve öte evren kavramlarını, simülasyon ve postmodernizm üzerinden derinleştiren sergide aynı zamanda NFT ekosisteminin içinden, NFT dünyasının bileşenleri ile sanat dünyasını etkilemek amaçlanmaktadır.
NFT.İST: Öte sergisinde CoBAC tarafından seçilen Türkiye’den 18 sanatçının NFT eserlerine yer verilecek. Sergide eserleriyle yer alan isimler ise; Deniz Tölegen, Kerim Safa, Zirowun, Ali Özdaş, Abdurrahman Akkuş, İdil Dursun, Süleyman Yılmaz, Kadir Cive, Alp Yüksel, Berk Tarakçıoğlu, Seda Türeç, Fuat Değirmenci, Balkan Karışman, Ahmet Said Kaplan, Sami Sipahioğlu, Burka Bayram, sl0th ve Herzlich’tir.

Sergi kapsamında gerçekleşecek etkinliklerde ise konuşmacılar dikkat çekiyor. NFT, Metaverse ve Blockchain profesyonellerinin, dijital toplulukların ve sanat dünyasından isimlerin gerçekleştireceği konuşmaların ana teması NFT süreçleri ve sanat/teknoloji ilişkisi olacak. Öne çıkan konuşmacılar; Robin Yayla, Bager Akbay, Aybars Dorman, Celil Öztürk, Doruk İşmen, İbrahim Enes Özkan, Enes Niş, Onur Yüksektepeli, Kemal Kumkumoğlu, Ceylan Arslan Köse, Hakan Ateşler, Burak Köse, Babylons, NFT Library.


Geçtiğimiz yıl faaliyet göstermeye başlayan CoBAC Workspace iş, kültür ve sanat dünyasının yaratıcı insanlarını bir araya getiren sergi ve coworking mekânları arasında yaratıcı fayda odaklı alan vizyon tasarımları ile de dikkatleri üzerine çekmişti.

NFT:İST Öte sergisinin açılışı 14 Ocak Cuma günü saat 18.30’da CoBAC Workspace’te gerçekleşecektir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish