Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin potansiyelinin beklentilerin üzerinde olduğunu düşünüyor.

Dorsey, 10 Eylül tarihinde Reuters ile yaptığı röportajda Bitcoin’in sahip olduğu potansiyelin, yeni geliştirilen projelerin hepsini gölgede bıraktığına inandığını söyledi:

İnternetin yerel para birimlerinin geliştirilmesine zemin hazırladığını düşünüyorum ve Bitcoin muhtemelen şimdiye kadar ki en iyi örnek. Aynı hedefte ilerleyen ve onun gibi potansiyel içerdiğini iddia eden tüm insanları değerlendirdiğimde aynı dönüşüm gücünü göremiyorum. İnternet, fikir birliğine dayalı ve herkes tarafından oluşturulan bir şey ve herkes onun gidişatını değiştirebilir. Bitcoin aynı kalıplara sahip, çünkü internet üzerine inşa edildi.”

İsteyen Herkes Bunun Bir Parçası Olabilir

Dorsey;  Bitcoin dünyasına dahil olmak isteyen “harika bir fikri olan herkesin” topluluğa  katılım sağlayabileceğini de dile getirdi. “Herhangi bir şirketin parçası olmak zorunda değiller” ifadesine vurgu yaparak, Bitcoin deneyimini iyileştirmeye odaklanmanın önemli olduğunu söyledi. 

Twitter CEO’su göre kripto para biriminin, “sezgisel” kullanımı ve mevcut dijital ödeme altyapısına uygun hale gelmesi için evrim geçirmesi gerekiyor. Ayrıca maliyet ve zamanın verimli olmasının dışında özellikle işlem gerçekleştirme süreçleri söz konusu olduğunda, üstesinden gelinmesi gereken önemli engellerin olduğu biliniyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish