Twitter kullanıcısı Graham Ivan Clark, bitcoin hackerı olarak tanınıyor. Hakkında yapılan suçlamarı kabul eden Clark 3 yıl hapis yatacak.

Clark, 2020 yılında Elon Musk, Jeff Bezos, Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates gibi birçok ünlü kişinin Twitter hesaplarını ele geçirmişti. Daha sonra bu hesaplardan “Bitcoini destekliyorum. Aşağıdaki adrese bağış yapın, size iki katını ödeyeceğim.” şeklinde bir tweet atmıştı. Graham Ivan Clark bu pandemi sürecinde de boş durmadı. Covid-19 virüsüne ilişkin yanıltıcı mesajlar atarak bağış istedi.

Wall Street Journal haberine göre, Clark suçu işlediği sırada reşit olmadığı için az ceza aldı. Normalde 10 yıl hapis cezası ile yargılanacakken; 3 yıl şartlı tahliye ve 3 yıl hapis cezası aldı. Florida savcısı Darrell Dirks’in verdiği bilgilere göre; Clark, Twitter hack saldırsında 117.000 dolar değerinde bitcoine sahip. Ayrıca kurbanlarına hiçbir şekilde ödeme yapmadığını söyledi. Ancak daha sonra elde ettiği parayı avukatıyla birlikte yetkililere teslim etti.

tr_TRTurkish