Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ın tamamını satın alma hamlesinin ardından birçok yatırımcı sosyal medya devi için harekete geçti. ABD merkezli alternatif yatırım yönetimi firması Apollo Global Management’ın, Elon Musk ya da teklif veren diğer taliplerle ortaklık kurma seçeneğini ise ciddi şekilde düşündüğü belirtildi.

Twitter’ın hisse alım süreçleri Elon Musk’ın hamleleriyle dünya gündemine otururken, birçok şirket harekete geçmeye başladı. Şimdi de küresel yatırım firması olan ve yönetimi altında 455 milyar dolarlık varlık bulunan Apollo Global Management şirketi, bu konuda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre şirket; Elon Musk ya da alım için teklif yapan diğer şirketlerle bir ortaklık kurma hazırlığı içinde. Şirketin, borç ya da gerekli olan sermayeyi sağlama tarzı bir ortaklık kurma plânıyla ilgili görüşmeleri sürdürdüğü belirtilmekte.

Haberde ayrıca Appollo’nun sahibi olduğu Yahoo vasıtasıyla da bir hamle yapmayı düşündüğü, Twitter’a “iş birliği” önereceği kaydedildi. İş birliğinin hangi yönde ve ne şartlarda olacağı konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Musk Kriz Çıkardı

Bilindiği üzere Elon Musk, Ocak ayı itibariyle Twitter’dan hisse almaya başlamış ve Mart ayında bu hamlesini kuruma resmen duyurmuştu.

Ancak Musk’ın 41.4 milyar dolarlık bir teklifle gelmesi, ABD’de taşları adeta yerinden oynatmıştı. Dünyanın en büyük platformunun bir kişiye geçecek olması ciddi bir tartışma yaratırken, Twitter’ın ifade özgürlüğü politikası da yeniden tartışılmaya başlanmıştı.

Bilindiği üzere Twitter hissedarlarından olan ve yönetim kurulu üyeliği de bulunan Suudi Prens El-Velid bin Talal da Musk’ın teklifini reddetmişti. İş dünyası kadar kripto evreni de tartışmaya sessiz kalmamış, Charles Hoskinson’dan Vitalik Buterin’e kadar birçok ünlü fikirlerini açıklamışlardı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish