Twitter CEO’u Jack Dorsey, eylül ayında NFT özelliğini duyurmuştu. NFT’lerin profil fotoğrafına entegre edilebilmesinin ardından şimdi de, profil sayfasına koleksiyon bölümünün ekleneceği ve buradan detaylı şekilde profil sahibinin ürünlerine bakılabileceği belirtildi.

Son olarak eylül ayında geliştirme aşamasında olduğu belirtilen NFT’nin özelliklerinde yeni bazı güncellemeler yapıldığı ortaya çıktı. Jane Manchun Wong’un attığı tweet’e ve paylaştığı görsellere göre Twitter, profil fotoğrafında NFT yayımlanması geliştirmesinin ardından şimdi de, kullanıcı profil sayfasına koleksiyon sekmesini ekleme çalışması yürüyüyor. Bu sekmeden NFT’ye tıklanabilecek ve ürün detaylı şekilde de görülebilecek.

Hatırlanacağı üzere birkaç hafta önce Twitter ürün pazarlama yöneticisi Justin Taylor;  Twitter hesabından attığı tweet’le NFT’lerin nasıl profil fotoğrafının yerinde olabileceğini göstermişti.

NFT’ler profil fotoğrafı yerine geldikten sonra Ethereum doğrulama işareti yer almdı. Bu da NFT’nin o kişinin gerçek ürünü olduğunu doğrulayan bir geliştirme oldu.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da bahşiş özelliği sadece IOS cihazlar için getirilmişti. Android’e ise birkaç hafta sonra geleceği söylemişlerdi. Wong’un attığı tweet’e göre de bahşiş özelliği kısa süre içinde Android’e geliyor. Böylece Android kullanıcıları da saniyeler içinde küçük miktarlarda da olsa para gönderebilecekler.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish