İlk olarak yapay zeka geliştirmeleri konusunda Twitter’a yaklaşık 10 bin bilgisayar alan Elon Musk, kripto ve hisse senetleri konusunda sosyal medya şirketine önemli bir entegrasyon kazandırdı. Twitter’ı kullanan kişiler kripto paralar ve hisse senetlerini platform üzerinden ”eToro” borsası yoluyla alıp satabilecekler.

Aralık ayı itibarıyla Bitcoin ve Ether’inde yer aldığı birçok finansal ürünün endeksini kullanıcılarıyla paylaşan Twitter, şimdi de kripto para ve hisse senetleri alım-satım platformu eToro ile ortaklık kurdu. İki şirketin anlaşması sayesinde Twitter kullanıcıları eToro üzerinden kripto para ve hisse senetleri işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Bu yenilik Twitter’ın uygulamasına da entegre edildi. Kullanıcılar alım satım işlemleri dışında finansal grafikleri de inceleyebilecekler. Ortaklık sayesinde Twitter’da grafikleri aranabilecek olan finansal araçların sayısı da ciddi şekilde artacak.

Kullanıcılara “eToro’da gör” seçeneği sunulacak ve buraya tıklayan kullanıcı direkt olarak platformun internet sitesine yönlendirecek. Böylelikle kripto para, hisse senetleri ve diğer varlıkların işlemleri yapacak.

İsrail merkezli şirketin CEO’su Yoni Assia ortaklıkla ilgili yaptığı açıklamada, “Son 3 yılda çok büyüdük. Sayısı gittikçe artan kullanıcılarımızın Twitter ile etkileşim içinde olduğunu ve finansal açıdan burada kendilerini geliştirdiğini gördük. Bu ortaklık sayesinde daha fazla kişiye ulaşmayı ve iki tarafın kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

2007 yılında kurulan ve küresel çapta 32 milyon kullanıcısı bulunan eToro, bugün müşterilerine endeks fonları, hisse senetleri ve kripto para alım-satım hizmetleri vaad ediyor.

eToro anlaşması, Musk’ın Twitter’ı almasından beri şirket yaptığı en büyük anlaşma olarak dikkat çekmektedir.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish