Geçtiğimiz hafta Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesini satın aldığı açıklanan ve yönetim kuruluna alınan Elon Musk bu kararından vazgeçti. Açıklama ise Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal’dan geldi. Agrawal, “Elon’ın yönetim kuruluna alındığını duyurduğumuz gün, kendisi bize böyle bir durumu artık istemediğini belirtti” dedi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk yine kendisinden söz ettirdi. Mart ayında Twitter’ın %9.2’lik hisselerini aldığı SEC tarafından resmen açıklanan Musk, yönetim kuruluna girmekten vazgeçti.

Yeni CEO Sebep Belirtmedi

Bu sabah Twitter hesabından bir yazılı mesaj paylaşan Twitter CEO’su Parag Agrawal; spesifik bir sebep belirtmeden Musk’ın yönetim kuruluna girme düşüncesinden vazgeçtiğini söyleyerek  şu ifadeleri kullandı:

“Yönetim kurulu ve ben, Elon’ın kurulu alınma durumu konusunda birçok konuşma yaptık. Bu tartışmalara Elon da direkt olarak katıldı. Onunla birlikte çalışma ve riskleri azaltma konusunda çok heyecanlıydık. Ayrıca Elon’ın yönetim kurulunda olmasının hem şirket hem de hissedarlar için en iyi yol olduğunu düşünüyorduk. Yönetim kurulu da ona bir sandalye önerdi. Salı günü Elon’ın kurula kabul edilişiyle ilgili açıklama yaptık ancak aynı günün sabahı kendisi bize artık böyle bir düşüncesinin olmadığını aktardı. Elon’ın bu kararı şirket için en iyisini düşündüğü için aldığına inanıyorum. Hissedarlarımızdan, yönetim kurulumuzda olsunlar ya da olmasınlar, her zaman en iyi katkıyı almaya çalışırız. Elon şu anda bizim en büyük hissedarımız ve onun kurula girişine açık olmaya devam edeceğiz. Bu hamle sonrası dikkatlerin dağılması söz konusu olabilir ancak bizim hedeflerimiz ve önceliklerimiz değişmedi. Aldığımız kararlar bize aittir, başkasına değil. Dolayısıyla tartışmaları bitirelim ve işimize bakmaya devam edelim”

Musk dün sosyal medya platformunun ücretli hizmeti olan Twitter Blue için birtakım önerilerde bulunmuş ve Dogecoin’in de ödemelerde kullanılabileceğini söylemişti.

Sosyal medyada Musk’ın daha fazla hisse alabilmek için yönetim kuruluna girmediği iddiaları da yer aldı. Ünlü işadamının, yönetim kuruluna girmesi halinde belli bir hisse yüzdesinin üzerine çıkamayacağı iddia ediliyordu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish