Twitter’ın dağıttığı NFT koleksiyonu, pazar yeri olan OpenSea’de 1700 ETH’lik işlem hacmi oluşturdu. OpenSea’deki rakamlara göre; dağıtılan NFT’lerin en düşük fiyatı yaklaşık 90 ETH.

Twitter’ın 30 Haziran’da açıkladığı “The 140 Collection” adlı NFT dağıtma projesindeki ürünler, OpenSea’de 1700 ETH’lik hacim yarattı. Değişitirilemez token’lar olarak da bilinen NFT’ler, fotoğraftan videoya kadar birçok çeşit dosyadan oluşmaktadır. Twitter’ın dağıttığı 140 NFT’lik koleksiyondaki token’lar da Twitter markasını andıran animasyonlar ve karakterlerin GIF’lerinden oluşmekta. 7 farklı türden oluşan koleksiyonun her tür için de 20 kopya bulunmakta.

Konuyla ilgili atılan tweet’e cevap veren kişiler arasından rastgele seçilen kazananlardan Geo takma adına sahip kullacı; bazı NFT sahiplerinin ilk andan itibaren token’ları çok daha düşük fiyatlara satması üzerine hareket geçti ve bir organizasyon oluşturdu.

“140 Collection organization” adlı grubun şu anda 70 üyesi bulunmakta. Geo’nun açıklamalarına göre gittikçe bu rakam artıyor. Bu grubun amacı ise bu NFT’lerin ucuza gitmesini engellemek ve bir taban fiyat belirlemek.

Bu organizasyonun kurulmasıyla birlikte OpenSea’deki NFT’lerin fiyatı en düşük 90 ETH’e oldu. Şu ana kadar en çok yapılan satışların fiyatları ise ortalama 42-69 ETH arasındaydı. Grubun oluşturulması fiyatların yükselmesini sağladı.

Geo konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Rastgele seçtiğiniz 140 kişiye, değeri olan bir şey verdiğinizde, kimin onu gerçek değerine ulaşıncaya kadar tutacağını bilmek zordur. Şu anda piyasada olan da bu.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish