Twitter’ın Rakibi Threads Çok Konuşulacak!

Twitter’ın yeni rakibi Threads çok konuşulacak. Threads’ın son zamanlarda bu kadar popüler olmasının arkasında neler var? Twitter’a büyük rakip olarak görülen Threads, 6 Temmuz’da görkemli bir lansman gerçekleştirmeyi planlıyor.

Twitter’ın patronu Elon Musk’ın Twitter’a getirdiği kısıtlamalar sonrası sosyal medya platformunun günlük kullanıcı yoğunluğunda büyük ölçüde düşüş yaşadı. Birçok kullanıcı, tepki olarak başka platformları tercih ederek ortaya belli ederken, Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Twitter’ın düşüşe geçmesini fırsata dönüştürmek için harekete geçti.

Zuckerberg’in Twitter’a direkt rakip olarak Threads adında yeni sosyal medya platformunun lansman tarihini öne aldı.

Böylelikle sektör uzmanları, Zuckerberg’in Instagram’ı yönetme deneyimi ve Meta’nın sosyal medya kategorisindeki geçmişi göz önüne alındığında, yakında çıkacak uygulamayı Twitter’a güçlü bir rakip olarak görüyor.

Threads, yakında piyasada yer alacak

SpaceX  ve Tesla CEO’su Elon Musk, yakın zamanda Twitter’a birtakım kısıtlamalar getirmişti. Böylelikle sosyal medya platformunda aktif kullanıcı sayısında önemli ölçüde azalma yaşandı. 

Bu durum Zuckerberg’in yaklaşan lansmanını kullanıcılar için uygun zamanda cazip bir fırsat haline getiriyor. Üstelik yeni platformun lansmandan itibaren bir süre boyunca ücretli hizmetler sunmayacak.

Wall Street Journal’ın paylaşımına göre Meta, Twitter rakibi Threads’i çok yakında piyasaya sürecek.

Uygulama platformunun, Musk’ın kullanıcı faaliyetleriyle ilgili yeni kısıtlamaları açıklamasından kısa bir süre içinde piyasaya çıkacağını haber, lansmanının 6 Temmuz 2023’te olacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: https://www.kriptoblogu.com/kripto-kart-ile-alisveris-mumkun-mu/

Diğer yandan birkaç gün içerisinde Meta, uygulamanın ilk aşamasını Play Store’da yayınlayarak belirli Avrupa ülkelerinin kullanımına açtı.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

tr_TRTurkish