Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna dün kendilerine yardımda bulunan hesaplara ise airdrop yapacağını açıklamıştı. Bugün ise Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, airdrop kampanyasını iptal ettiklerini açıkladı.

Fedorov Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Detaylı bir değerlendirmenin ardından airdrop kampanyasını uygulamamaya karar verdik. Her gün daha fazla kişi, Ukrayna’nın uğradığı saldırıya karşılık verebilmesi adına bize daha çok destek oluyor. Airdrop kampanyasının yerine kısa süre sonra, Ukrayna ordusuna destek olmak için NFT projesi başlatacağız. Şu anda token dağıtımı gibi bir plânımız kesinlikle yoktur.”

Aynı zamanda, Ukrayna devletinin airdrop kampanyasıyla ilgiliymiş gibi gözüken bir dolandırıcılık da ortaya çıktı. Dün duyurulan kampanyanın bitimine saatler kala, Ukrayna hükümetine yardım eden bazı adreslere WORLD token adında bir kripto para airdrop’u oldu.

Kripto para medyasının bazı kuruluşları bu durumu haberleştirerek “Ukrayna airdrop’a başladı” şeklinde başlıklar attı. Blok zinciri uzmanları ise böyle bir durumun söz konusu olmadığı yönünde sosyal medyadan uyarılarda bulundular.

Blok zinciri araştırma platformu Etherscna de, WORLD token’u “yanlı yönlendirici” olarak işaretledi. Bunun bir spam ya da oltalama hamlesi olabileceği düşünülüyor.

Fedorov ise airdrop’u iptal etmeleriyle ilgili detay vermedi. Ayrıca WORLD token konusunda da herhangi bir açıklama yapmadı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish