ilk olarak, Rusya’nın Ukrayna’ya işgalinden bu yana Ukrayna, toplamda ort.70 milyon dolar değerinde kripto bağışı topladı.

Genel olarak baktığımızda, 2022 yılı dünya hem de piyasalar için oldukça zorlu bir yıl olarak geçti.
Ayrıca geleneksel ve dijital piyasalarda yaşanan düşüşler ve dünya genelinde gerçekleşen yüksek enflasyonun yanı sıra bir de Ukrayna halkı, Rusya’nın ülkelerine karşı başlatmış olduğu savaşa maruz kaldı. Ukrayna’ya karşı başlatılan savaş sonrası da dünyanın birçok yerinden yardımlar gönderilmeye başladı. Bu yardımların arasında kripto para bağışı mevcut.

Ukrayna’ya yapılan kripto yardımları 70 milyon doları civarında

Ukrayna, Rusya’nın Ukrayna’yı savaş ilan etmesinden bu yana 70 milyon doların üzerinde kripto para bağışı topladı. Ayrıca 70 milyon dolar değerindeki dijital varlığın dışında ülkeye, insani yardımlar da yapıldı.  

Ek olarak, kripto bağışların dışında, Ukrayna NFT yardımları da aldı.  

Diğer yandan Ukrayna’ya yapılan yardımların dışında Rusya’ya büyük ölçüde yardım aldı. Rusya’ya yapılan yardımlar, toplamda ort. 5,4 milyon dolar idi. Ancak bu bağışlar Temmuz 2022’den itibaren düşüş gösterdi.

Son olarak Rusya’ya tekrar bir yaptırım paketi uygulandı. Böylelikle Rusya, toplamda 10. Yaptırım paketi ile karşı karşıya kalmış oldu.  
WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish