Ukrayna devleti, Rus saldırısı karşısında kripto para bağışlarıyla ciddi şekilde fayda sağladı. Şimdi de işgali tasvir eden NFT koleksiyonu çıkarmayı planlıyor. Her NFT, güvenilir kaynakların haberlerinin hikayelerini ön plana çıkaracak.

Rusya’nın saldırısının ardından kripto para bağışları almaya başlayan Ukrayna şu ana kadar 100 milyon dolardan fazla değerde yardım aldı. Şimdi ise NFT hamlesi geliyor. The Guardian’ın haberine göre Ukrayna devleti Rus işgalini tasvir eden NFT’ler çıkaracak.

Ukrayna hükümeti yakın zamanda kripto para bağışlarını artırmak adına airdrop kampanyası açıklamış ardından iptal etmişti. Hükümet ise iptal duyurusunda, bir NFT projesi planını da açıklamıştı.

The Guardian’ın haberinde NFT’lerin tek bir platformda toplanacağı ve bir müze algısı yaratılacağı da belirtiliyor. Aynı zamanda ülkenin dijital dönüşüm bakanı olan Alex Bornyakov da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu;

“NFT koleksiyonu bir müze gibi olacak. Rusya-Ukrayna savaşının bir müzesi… Biz NFT formatını da kullanarak, tüm dünyaya burada neler olup bittiğini anlatmak istiyoruz. Her NFT eseri, güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiler ışığında hazırlanacak. NFT’lerin güzel gözükmesini hatta havalı olmasını istiyoruz. Bu da açıkçası zaman alıyor.”

Bornyakov  birkaç gün önce yaptığı açıklamasında ise; gelen bağışlarla şu ana kadar silah almadıklarını, kask, kurşun geçirmez yelek, gece görüş gözlüğü ve diğer yaşamsal madde ve besinlerin alındığını belirtmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish