Ukrayna-Rusya krizi, kripto sektörüne fırsat tanıdı. Ukrayna hükümeti, tüm dünyadan 50 milyon dolardan fazla kripto para yardımı aldı. Kendilerine yardımda bulunan hesaplara ise airdrop yapacağını açıkladı.

Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna kripto para yardımları ile ayakta kalmaya çalışıyor. Kiev hükümeti ise kendilerine yardım yapan hesaplara airdrop yapılacağı müjdesini verdi. Hükümet böylece, yardımda bulunanlara ödül niteliğinde kripto para dağıtmayı planlıyor.

Airdrop, kripto paranın genellikle ücretsiz olarak çok sayıda dijital cüzdana dağıtılmasıdır. Airdrop’lar dikkat çekmek için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sayede airdrop’lar büyük kullanıcı tabanına ve geniş bir para kullanımına olanak sağlamaktadır.

Ukrayna hükümetinin resmi hesabından yapılan açıklamada Airdrop’un ne zaman ya da ne kadar olacağı konusunda bilgi verilmedi. Ancak hesapların ekran görüntülerinin alacağı açıklandı.

Bağışlar 50 Milyon Doları Aştı

Ukrayna hükümeti savaşın başlamasıyla 50 milyon dolardan fazla kripto para topladı. Hükümetin açıklamasına göre; bu paralarla askerleri için hayati ihtiyaç malzemeleri ve hem askerler hem de tahliye edilen siviller için benzin alındı. 

Hükümet 26 Şubat tarihinde Bitcoin, Ethereum ve Tether için kripto para adresleri oluşturmuştu. Bu adreslere kısa sürede milyonlarca dolarlık kripto para yardımı gelmişti.

Ukrayna hükümeti dün bu hesaplara Polkadot adresi de ekledi. Polkadot’un kurucusu olan Gavin Wood da, birkaç gün önce verdiği sözü tutarak Ukrayna hükümetine 5 milyon dolarlık DOT gönderdi. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish