UNICEF Türkiye; kripto para ile bağış topluyor.

Son zamanlarda popülerliğini iyice arttıran kripto paralar bu seferde bir bağış kampanyası haberine konu oldu. Türkiye’de ilk kez, BTC ve ETH kripto para birimleri ile bağış toplanacak. Kripto para işlem platformu Paribu ve UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Türkiye Milli Komitesi arasında yapılan iş birliği ile, bağış kampanyasında kripto paralar kullanılabilecek.

UNICEF Türkiye; Bitcoin ve Ether tabanlı bağışları Paribu üzerinden alabilecek. Uygulanan bu sistem bugüne kadar 4 ülkede gerçeklemişti (ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Fransa) Kurum, beşinci ülke olarak Türkiye’yi seçti.  

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “UNICEF, dünya çapında her çocuğun tüm haklarına kavuşması için yürüttüğü faaliyetlerini sadece gönüllü bağışlarla gerçekleştiriyor. UNICEF’in çalışmalarını desteklemek isteyenlere kripto parayla bağış olanağı sunarak yenilikçi bir projeyi hayata geçiriyoruz. İş birliğimizle birlikte Türkiye’de bu konuda öncü bir adım atılıyor. En zor durumdaki çocuklar için yürütülen çalışmalara geleceğin finans dünyası üzerinden de katkı sağlama imkânı oluşturmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Paribu CEO’su Yasin Oral şöyle konuştu: “UNICEF zor koşullardaki çocukların ihtiyaçları için çalışmalar yürüten önemli bir organizasyon. Bu bizim de sorumluluk aldığımız bir konu. Yarının dünyasını inşa etmek için çocukların eğitim ve sağlık başta olmak üzere ihtiyaçlarının karşılanması konusunda kayıtsız kalınmaması gerektiğine inanıyoruz. Teknolojinin yardımıyla önemli bir fonun oluşması için Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz.”

Paribu ile UNICEF Türkiye’nin iş birliği kapsamında ilk aşamada popüler kripto para birimleri Bitcoin ve Ether ile bağış yapılabilecek.

Leave a comment

tr_TRTurkish