Ünlü analist Bitcoin Jack, analizlerin Bitcoin fiyatında yükseliş gösterdiğini açıkladı! Yatırımcılar boğa piyasasını bekliyor.

Bitcoin Jack 25 Ekim’de Twitter hesabı üzerinden Bitcoin hakkında bazı yorumlar paylaştı. 2017 yılında yaşanan güçlü ralliye değinerek 2020’nin son çeyreğinde de aynı yükselişin olabileceğini söyledi. Kısa vadede yüksek fiyatların görüleceğini düşünen Jack, uzun vadede ise Bitcoin’i boğa piyasasının beklediğini belirtti.

Bitcoin Jack’in analizine göre, 4. çeyrekte ve 2021’in başlarında %50 pump + %30 dump olmak üzere iki yüksek volatilite görülecek. Jack bu volatiliteye “swing trade cenneti” diyor. Ayrıca Jack, CME Bitcoin Ekim ayı sözleşmelerinin ardından volatilite görülebileceğini de paylaştı. 500 milyon dolar değerindeki Bitcoin’in ay sonuna kadar daha yüksek işlem görebileceğini vurguladı. Bitcoin Jack tüm bu verileri de kapsayan bir tez sundu ve ay sonuna kadar çok yüksek fiyat hareketliliği olabileceğini vurguladı. Ayrıca Bitcoin’nin 13 bin dolar seviyelerindeyken Bitcoin yatırımcılarının hayalet gibi sessiz kalışına inanılmaz derece şaşırdığını attığı tweetle ifade etti.

Dow Jones ve S&P500 endeksinde yaşanan güçlü düşüş nedeniyle Bitcoin az da olsa düşüş yaşadı. ABD borsalarında yaşanan düşüş bazı uzmanlar için endişe verici olsa da çoğu analistçiler piyasada bullish sinyaller olduğunu düşünüyor.

tr_TRTurkish