Ünlü müzik grubu Muse, blockchain tabanlı bir oyun olan CyrptoKitties ile anlaşma sağladı.  Müzik grubu oyunla birlikte kendi dijital kedilerini oluşturacak.

2017 yılında Dapper Labs tarafından piyasaya çıkartılan CyrptoKitties, kullanıcılarına sanal kedi yetiştirme ve onların alınıp satılmasına olanak sağlayan blockchain tabanlı bir oyun. Dapper Laps Haziran ayında müzik piyasasının önemli isimlerinden Warner Music Group ile ortaklık anlaşması imzaladığını açıklamıştı. Yayına alınacak olan iki dijital kedi Muse’dan 2018 senesinde çıkarttığı “Simulation Theory” albümünden esinlenilerek tasarlandı.

Warner Music’ten dijital iş geliştirme müdürü Tiago Correia CoinDesk’e yaptığı açıklamasında dijital ürünlerin herkes tarafından benimsenmiyor birçok kişi bunu yadırgadığını söylese de Muse imzalı bu ürünlerin çıkartma ve filtrelerle kendini ifade etmeye alışkın olan kesim için çekici olabileceğini savundu. Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou’ya göre, modern anlamda, sevdiğiniz bir grubun tişörtünü satın almaya benziyor. Şirket, grupla alakalı her parçayı toplamayı seven koleksiyon sahibi hayranların dışında CryptoKitties oyuncuları adına farklı bir renk katmayı hedefliyor. 

Dapper Labs Crypto Kitties projesinde, kripto paraları destekleyen tüm sanal mecralarda kullanıma açık olacak ancak takas edilmeye uygun olmayan blockchain tabanını kullanan bir tür oyun tokenı hizmeti veriyor. Ethereum ağız üzerinde kurulan CryptoKittie, tıkanıklığa neden olmuş ve bu nedenle Dapper Labs Mayıs ayı içerisinde tüm kripto varlıklarını yine blockchain tabanlı Flow ağı üzerine taşıyacaklarını açıklamıştı.  Düzenlemeleri tamamlamak için Ethereum ve Flow ağları arasında bir köprü kurma çalışmaları yaptıklarını söyleyen Dapper Labs CEO’su sadece CryptoKitties için değil takası yapılamayan tokenler (NFT) için Flow ağız üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Leave a comment

tr_TRTurkish