Ödeme teknolojisi devi olan Visa, birlikte çalıştığı banka ve finans kurumlarına kripto paralara ilişkin danışmanlık hizmeti sağlayacak.

Visa çatısı altında yeni danışmanlık birimi kuruldu. Müşterilerine kripto para ve non-fungible tokenlar (NFT) hakkında hizmet vermeye hazırlanan finans kurumlarına yardımcı olacak.

Banka ve finans kurumları, kripto para odaklı kurumsal stratejilerini belirliyor. Bunun için gerekli ekipleri kurarken dahi Visa’dan danışmanlık hizmeti alabilecek.

Visa’nın düzenlediği global ölçekli bir ankette kripto paralara da yer verildi. Böylece bankaların avantajlı konuma geçebileceğini ortaya koydu. Ankete katılanların %18’i, kripto paralara yönelik hizmet alabilmek için halihazırda kullandıkları bankayı önümüzdeki 12 ay içerisinde değiştirebileceğini belirtti. Bu oran, gelişmekte olan ülkelerdeki anket katılımcıları için %24’e çıkarıldı. Visa Avrupa’nın CEO Vekili Anthony Cahill; “Müşteriler yaptıkları yatırımlara, kullandıkları bankalara ve paranın geleceğine yönelik yaklaşımlarını değiştiriyorlar. Bu durum her bir finans kurumunun, kripto varlıklar için bir stratejisinin olması gerekiyor.” dedi.

Visa, CryptoPunk ile NFT Dünyasına Girdi!

Ödeme teknolojileri devi olan Visa CryptoPunk koleksiyonundaki 3.840 kadın punk’tan birisi olan 7610 numaralı NFT’yi; yaklaşık 150.000 dolara takabul eden Ethereum karşılığında 18 Ağustos’da satın adı.

Visa’nın satın aldığı eser de; mohawk stilindeki saç, yeşil gözler ve kırmızı ruju dikkat çekiyor. CryptoPunk koleksiyonu her biri punk kültürünü yansıtan eşsiz özelliklere sahip 10.000 tane 24×24 piksel görselden oluşuyor. Visa’nın son 60 yıldır yaptığı ve ticaret dünyasının geçmişten günümüzde nasıl değiştiğini temsil eden bu seriyi koleksiyonuna ekledi. Haberin detayları için tıklayın…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish