Visa şirketinin CEO’su Alfred Kelly, New York merkezli bir Amerikan iş dünyası dergisi olan Fortune’un hazırladığı podcaste konuştu

Alfred Kelly, podcast yayınında bitcoin ve kripto paralar hakkında planlarını açıkladı. Buna göre öncelikli hedefleri arasında Visa kartla bitcoin satın almak var. Daha sonra bitcoin cüzdanlarıyla çalışarak bitcoinin itibari paraya kolaylıkla dönüştürülebilmesi hedeflenmekte. Böylece Visa’nın kullanıldığı her yerde bitcoin kullanımına imkan tanınacak. Visa’nın CEO’su özellikle gelişmekte olan pazarlarda yeni bir ödeme aracı olma noktasında bitcoini güçlü bir potansiyel olarak gördüğünü açıkladı.

Ocak ayında bitcoin hakkında açıklama yapan Kelly, bitcoini dijital altın olarak gördüklerini söylemişti. Visa, hem kullanıcıya dönük çalışmalar hem de bankalara kripto para teknolojisi sağlamak için projeye başladı. Şirket, hali hazırda müşterilerinin bitcoin alıp satabilmeleri için  Anchorage ile ortaklık kurdu. Geçtiğimiz günlerde Mastercard da 2021 bitmeden kripto paraları kendi ağına entegre etmeyi planladığını açıklamıştı.

tr_TRTurkish