Visa çıkaracağı yeni kredi kartlarıyla nakit veya havayolu mili yerine Bitcoin hediye edecek!

Kripto para tasarruf hesapları veya kredi verme konusunda uzman bir şirket olan BlockFi ve Visa heyecan verici yeni bir iş birliğine adım attıklarını duyurdu. Piyasaya sürülecek yeni kredi kartlarını kullanacak olan müşteriler alışveriş yaptıkça havayolu mili ya da puan yerine Bitcoin kazanabilecek. Kullanıcılar harcadıkları tutarın %1.5’i karşılığında Bitcoin ödülü alabilecekler . Yeni kredi kartları 2021 yılında Evolve Bank&Trust tarafından temin edilecek. Ayrıca kartın yıllık aidatı 200$ olacağı bildirildi.

BlockFi kullanıcılarının yeni kredi kartlarını alabilmek için öncelik sahibi olacakları ön görülüyor. Startup’ın kurucusu ve CEO’su Zac Prince’nin bu ortaklık hakkındaki düşüncelerini “BlockFi’nin ürün skalasına kredi kartı eklemesinden ve Bitcoin’in erişilebilirliğini daha kolaylaştırdığı için heyecan duyuyorum.” şeklinde açıkladı. 

Visa’dan yapılan açıklamada ise Visa ve BlokcFi’nin yenilikçi şirketlerin verimliliğini destekleyen Fintech Fast Track Programı’na dahil olduğu bilgisi verildi.

Bu proje Visa’nın ilk kripto para projesi değil. Dünya Ekonomik Forumu ile birlikte uluslararası dijital varlıkların düzenlemesiyle ilgili çalışmalar yapmış hatta bu yıl başında Fold ile kripto para tabanlı ödüller kazanan banka kartı çalışmalarına başlamıştı. Visa’nın yapmış olduğu bu örnek girişimlerin dijital varlıkların benimsenmesinde önemli bir adım olduğu düşünülüyor.

tr_TRTurkish