Son zamanlarda kripto paralar konusunda yaptığı girişimlerle bilinen Visa, şimdi de kripto ekibine “Web3 konusunda tutkulu ve bilgili, hatta Ethereum blok zincirine hakim” uzman yazılımcılar almak istediğini duyurdu ve bu konuda bir iş ilanı açtı.

Dünyanın birçok yerinde kripto kartı çıkaran ve bu konuda ödeme hizmeti sağlayan Visa şirketi şimdi de Web3 dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, bu hamlesine ise bir yazılımcı ilanı vererek duyurdu.

Ethereum standardı maddesi..

İlan içerisinde şirket, Web3 ve Ethereum konusunda tecrübeli yazılım mühendisleri aradığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Visa kripto ekibi herkesin dijital ve mobil alışverişlerini kolaylıkla yapabilmesi için yeni ürünler oluşturmaya devam ediyor. Odak noktamız, müşterilerimiz için yeni değerler ortaya koymak ve teknolojik gelişmeyi desteklemektir. Aradığımız yazılımcının Ethereum’daki geliştirmeler hakkında detaylı bilgi sahibi olması ve token çıkarımındaki ERC-4337 standardına hakim olması gerekmektedir”

Son zamanların en çok konuşulan alanlarından biri olan Web3, internetin bir sonraki evrimi olacak gibi görülüyor ve kullanıcılara veriler üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak. Visa da bir süredir Web3 konusunda ürünler geliştirdiğini ve araştırmalar yaptığını açıkladı.

Şirket geçtiğimiz sene de, otomatik ödemelerde Ethereum ağını kullanmak istediğine yönelik de bir açıklama yapmıştı.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish