Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, depremzedeler için 50 Ether daha bağışladı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından büyük bir bağış kampanyası başlatıldı. Kripto para sektörü de bu bağış kampanyasının önemli bir parçası haline geldi. Birçok kripto para kuruluşu, depremzedeler için yüksek miktarlarda bağışta bulundu. 

Buterin, geçtiğimiz günlerde depremzeler için 1 Ether bağış yapmasının ardından tepki çekmişti. Sonrasında Murat Pak, Vitalik Buterin’e gönderdiği bir Ether’i iade etmişti. 

Bununla birlikte Buterin, kripto para topluluğunun tepkisinin artmasının ardından 99 Ether daha bağış yaptı.

Üstelik Vitalik Buterin, 1 ve 99’luk ETH’lik yardımı, AHBAP’ın kripto para hesabına aktarmıştı. Buterin, bu defa yardım yaptığı kuruluşta değişiklik yaptı. 

Etherscan’in verilerine göre, Etheum kurucusu Vitalik Buterin’in vitalik.eth adlı adresinden Anka Relief: Turkey Donation adresinde 50 Ether gönderildi. Bu miktar, 77.531 dolar civarına karşılık geliyor.

Meydana gelen yıkıcı depremin üzerinden yaklaşık 10 gün geçmişken, kurtarma çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Ülkemizde 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6’lık depremin ardından can kaybı sayısı 30 bini geride bıraktı. 

Yardım kurumlarına yapılan kripto para yardımları da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Yapılan kripto para bağışları 120 milyon TL seviyesinin üstüne çıkmış durumda. Üstelik yapılan bağışların çoğunluğu AHBAP’ın kripto para hesaplarına gönderilmiş durumda. 

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish