Vitalık Buterin, ETHDenver 2022 Konferansı’nda kıyafetleri ve açıklamalarıyla kendinden söz ettirdi. Vitalik Buterin konuşmasında yeni bir kripto kışına girmiş olunabileceğini belirtti.

Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin ETHDenver 2022 Konferansı’nda çok konuşulacak yorumlarda bulundu. Konuşmasında Kripto kışına girilip girilmediği hakkında emin olamadığını ancak böyle bir durumda uzun dönemli bir kalıcı projelerin şimdi ortaya çıkacağını belirtti. Kripto kışı hakkındaki yorumları ise şu şekilde;

“Kripto paralarda kış sert geçer. Bu dönemde birçok uygulama ve proje yok olur. Geriye ise uzun dönemli ve dayanıklı olan projeler kalır. Artık kripto para endüstrisi; belli bir niş grubun, diğer bir niş grubu kontrol ettiği dönemleri geride bıraktı. Özellikle geçen sene yaşadığımız büyüme beni şaşırttı. Artık kripto para piyasası ana akım finansal piyasaların bir parçası gibi davranıyor. Bu dönemde bir kripto kışına girip girmediğimiz konusunda emin değilim. Ama eğer öyle ise, iyi projelerin hayatta kaldığı dönemler olacak. Yeni teknolojiler inşa eden projeler için de bu dönemler bir fırsat olur.”

Ethereum’un ölçeklendirilmesi konusuna da değinen Buterin; ağın yoğun olarak kullanıldığı dönemler geldiğinde insanların aynı problemleri görmek istemeyeceğini de belirtti.

Ethereum, 2017 yılının Aralık ayında boğa sezonuyla beraber birçok kripto para gibi müthiş yükselişler yaşamıştı. 2018 Ocak’taki 1300 dolara yükselmesinin ardından gelen büyük düşüş hareketiyle birlikte kademeli şekilde düşen Ethereum, 90 doların da altına inmişti.2021 yılındaki boğa sezonunda da adından söz ettiren ETH 10 Kasım günü de 4 bin 800 doların da üzerine çıkmıştı.

Ethereum blok zinciri, özellikle işlemlerin yavaşlığı ve yüksek ücretleriyle eleştiriliyor. ETH 2.0’ın bu tür sorunları çözmesi bekleniyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish